تبلیغات
مجله اینترنتی جمع ما - هشدار زیباکلام درباره یارانه و وضعیت اقتصاد
مجله اینترنتی جمع ما
دانلود آهنگ جدید | عکس و مطالب کوتاه تلگرامی | سرگرمی | خبری | آموزشی | دکوراسیون | عاشقانه | مد | داستان
هشدار زیباکلام!
روزنامه آرمان ۱۳دی ۹۴
صادق زیباكلام استاد علوم سیاسی دانشگاه درباره كاهش قیمت نفت و اثرات مخرب آن بر اقتصاد غیرآزاد انذار می‌دهد و می‌گوید نتیجه این كاهش قیمت می‌تواند به ظهور احمدی‌نژادی دیگر در عرصه سیاست ایران منجر شود.

زیباكلام در این رابطه توضیح می‌دهد: با كاهش قیمت نفت، متأسفانه ركود ادامه پیدا خواهد كرد، برای اینكه درآمد اصلی دولت از نفت است، وقتی‌که درآمد نفتی كم می‌شود بودجه عمرانی دولت كاهش می‌یابد. در حقیقت در بلندمدت رفاه و توسعه است كه بهای پایین آمدن قیمت نفت را می‌دهد. این استاد دانشگاه مثل همیشه گریزی انتقادی نیز به توطئه‌اندیشی می‌زند و می‌گوید: هروقت قیمت نفت پایین می‌آید در ایران می‌گویند این توطئه برای ضربه زدن به دولت است اما ببینید در دوران آقای احمدی نژاد كه قیمت نفت حتی به بالای ۱۰۰دلار در هر بشكه رسید و ما به اندازه تمام‌دورانی كه تا پیش از آن درآمد نفت داشتیم، در آن هشت سال از این طریق درآمد كسب كردیم، هیچ‌وقت این را نگفتیم. زیباکلام كه همواره به خاطر صراحت لهجه‌اش در میان اهالی رسانه و مردم شناخته شده است، در ادامه راهكاری مقطعی‌ نیز پیش پای دولت می‌گذارد: تنها راهكار مقابله با ظهور دولت پوپولیستی دیگر این است كه خاص بودن شرایط اقتصادی كشور به مردم اطلاع داده شود تا مردم در جریان باشند. راهكار این است كه آقای روحانی بیاید و یك شب در برنامه تلویزیونی دست از تعارف بردارد و صادقانه با مردم سخن بگوید. اینكه همه موارد عالی است، همه‌چیز خوب است و دارد بهتر می‌شود و با شیب ملایم داریم جلو می‌رویم و تورم دارد تك‌رقمی می‌شود را بگذارد كنار، باید بگوید كه ما با نفت ۳۰دلاری باید ماهی حدود چهار هزار میلیارد تومان یارانه فله‌ای بدهیم كه این كار یعنی خودكشی!

صادق زیباكلام در گفت‌وگو با «آرمان» معتقد است كه اجرایی شدن برجام هم نمی‌تواند تأثیر چشمگیری بر اقتصاد ایران و فائق آمدن بر بحران داشته باشد. امری كه به‌ظاهر او را از گسترش بیشتر طبقه نیازمند می‌ترساند. همان چیزی كه می‌تواند بار دیگر زمینه را برای ظهور سیاستمداری پوپولیست و شعارهای اقتصادی غیرعملی كه تنها كاركرد آن دل ربودن از توده‌های مردم است، آماده كند.

هشدار زیباکلام درباره یارانه و وضعیت اقتصادلینک کوتاه مطلب"هشدار زیباکلام درباره یارانه و وضعیت اقتصاد":
http://weplus.ir/post/693


این مطلب رو با دوستان تون به اشتراک بگذارید و لطفا برای حمایت از ما روی تبلیغات کلیک کنید.

طبقه بندی: اخبار روز،  اخبار اقتصادی،  اخبار سیاسی، 
برچسب ها: هشدار زیباکلام درباره یارانه و وضعیت اقتصاد، خبر، هشدار صادق زیباکلام، احمدی نژاد دوم، هشدار زیباکلام درباره یارانه،
ارسال توسط مسعود
آخرین مطالب
تبلیغات
آرشیو مطالب
صفحات سایت
موبایلتو شارژ کن