5 راز جالب درباره دوقلوها که احتمالا نمی دانستید

[ad_1]

فرزندان دوقلو می توانند بسیار شیرین باشند. به ویژه اگر همسان باشند. اما بیایید نگاهی داشته باشیم به 5 راز دوقلوها:

سگها می توانند تفاوت بین دوقلوهای یکسان را درک کنند

در حالی که دوقلوها ممکن است ما انسان ها را گیج کنند اما سگها می توانند به سرعت اختلافات بین دوقلوهای یکسان را تشخیص دهند.در مطالعه‌ای که در سال 2011 که در مجله PLOS One منتشر شده است مشخص شد سگها نه تنها تفاوتهای ظاهری بلکه بوی بدن دوقلوها را به سرعت تفکیک می کنند، حتی اگر عطر یکسان استفاده کرده باشند.

دوقلوها به احتمال زیاد چپ دست هستند

چپ دست بودن دوقلوها مدتهاست که مورد مطالعه و بحث قرار گرفته است ، اما اجماع عمومی این است که در حالی که حدود 10 درصد از جمعیت جهان چپ دست هستند ، این تعداد در بین دوقلوها بسیار بیشتر است. به عنوان مثال ، در یک مطالعه که در سال 2009 در ژورنال Neuropsychologia منتشر شد، مشخص شد نرخ چپ دستی در دوقلوها (8.1 درصد) بیشتر از دیگران است.

برخی از دوقلوهای همسان “دوقلوهای آینه ای” هستند

طبق مقاله ای در سال 2012 در آمریکا انجام شد مشخص شد حدود 25 درصد از دوقلوهای یکسان تصاویر آینه ای از یکدیگر هستند. این بدان معناست که برخی از خصوصیات جسمی آنها برابر اما مخالف است. برای مثال ممکن است یکی در سمت راست صورت خود خال داشته باشد و دیگری عین همین خال را در سمت چپ داشته باشد.

آفریقا بالاترین میزان دوقلوها را دارد

براساس تحقیقات منتشرشده در سال 2011 در PLOS One ، تعداد دوقلوها در آفریقای مرکزی بیشتر از سایر مناطق جهان است. در حالی که نرخ بین المللی تولد دوقلوها 13.1 در هر 1000 تولد است ، میانگین در آفریقا به 18 در هر 1000 می رسد.شهر ایگبو اورا ، نیجریه ، از دیرباز به عنوان شهری با با بالاترین نرخ دوقلوها در نظر گرفته می شد ، به طوری که بی بی سی با 45 تا 50 دوقلو برای هر 1000 تولد در آنجا در سالهای بین 1972 تا 1982 رکوردی جالب را مخابره کرد.

مادران دوقلوها طولانی تر زندگی می کنند

در یک مطالعه گسترده در سال 2011 ، محققان در پایگاه داده جمعیت یوتا جستجو کردند و اطلاعات مربوط به مادران را از سال 1807 تا 1899 به دست آوردند. در مجموع 4،603 مادر دارای دوقلو و 54183 مادر تک نوزادی وجود داشتند. نتایج نشان داد كه مادران دوقلوها “مرگ و میر پایین تر، باروری بهتر و طول عمر بالاتر از همتایان خود با یک فرزند را داشتند.

انتخاب

[ad_2]

Source link

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود