فروش ساعت هوشمند

نحوه ثبت‌نام مسکن ملی در استان تهران

[ad_1]

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه مشارکتی در مسکن ملی تهران فقط شامل حامل تهرانسر نمی‌شود و در پردیس و پرند هم پروژه مشارکتی تعریف شده‌است.

محمود محمودزاده درباره برنامه ثبت نام مسکن ملی در استان تهران که از فردا-سی ام آذر ماه – آغاز می‌شود، اظهار داشت: سی‌ام آذر ماه ثبت نام مسکن ملی در استان تهران در شهرهای دماوند، کیلان، فیروزکوه، وارمین، پیشوا، قرچک، شریف آباد، پاکدشت، صفادشت،‌ قرون آباد،‌ فرون آباد، شهریار، اسلامشهر و رباط کریم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سهم کل استان تهران در اولین مرحله ثبت نام 70 هزار واحد است، ادامه داد: تهرانسر جزو پروژه‌های مشارکتی است و در لیست ثبت نام‌های فردا – روز سی‌ام آذر ماه- قرار ندارد.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: در استان تهران و در کل کشور، ثبت نام مسکن ملی در بخش پروژ‌ه‌های مشارکتی هنوز انجام نشده‌است و این اقدام در مرحله دوم و احتمالا از سال آینده آغاز می‌شود.

محمودزاده در توضیح پروژه‌های مشارکتی مسکن ملی گفت: پروژه‌های مشارکتی باید به حدی از پیشرفت برسند تا بتوانیم تعیین سهم با شریک را انجام دهیم. در حال حاضر تعیین سهم در این پروژه‌ها انجام نشده است بنابراین نمی‌توان برای پروژه‌هایی که هنوز تکلیف آنها روشن نشده، تعهد ایجاد کرد.

وی افزود:پروژه مشارکتی در مسکن ملی تهران فقط شامل حامل تهرانسر نمی‌شود و در پردیس و پرند هم پروژه مشارکتی تعریف شده‌است.

معاون وزیر راه وشهرسازی درباره تفاوت پروژه‌های مشارکتی با سایر پروژه‌های مسکن ملی اظهار داشت: پروژه‌های مشارکتی از جمله پروژه‌هایی هستند که تامین زمین و اخذ پروانه در آن برعهده دولت است و سازنده هم هزینه‌های اجرا را متحمل می‌شود. در نهایت به نسبت آورده طرفین، واحدها بین دو طرف تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: باید هزینه‌ها و پیشرفت کار در پروژه مشخص شود، پس از آن سهم تعیین خواهد شد که چند درصد یک پروژه به دولت و چند درصد آن متعلق به سازنده است. پس از طی این مراحل، می‌توان برای این واحدها تعهد ایجاد کرد.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که آیا انصرافی‌ها از مسکن‌مهر امکان ثبت نام در پروژه مسکن‌ملی را دارند، گفت: اگر پس از انصراف فرم «ج» این افراد قرمز مانده‌ باشد باید به اداره کل راه‌ و شهرسازی منطقه مسکونی خود مراجعه کنند و پس از بررسی پرونده‌ها، اگر ثبت نام قبلی منجر به خرید واحد نشده باشد، اسناد اصلاح می‌شود و افراد می‌توانند در مسکن‌ملی ثبت نام کنند.

ایلنا

[ad_2]

Source link

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود