مراجعه هزار بیمار قلبی و تنفسی به اورژانس تهران

[ad_1]

رییس اورژانس تهران از مراجعه ۱۰۵۸بیمار قلبی و تنفسی طی۲۴ ساعت اخیر به اورژانس تهران خبر داد.

پیمان صابریان در خصوص آمار مراجعین قلبی و تنفسی طی ۲۴ ساعت گذشته به بخش اورژانس مراکز درمانی تهران اظهار داشت: طی این مدت مجموعاً ۱۰۵۸ نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۳۷۳ نفر مراجعین بیماران تنفسی و تعداد ۶۸۵ نفر مراجعین قلبی بوده است.

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه طی ۷ روز اخیر که شاهد افزایش آلاینده‌ها و به تبع آن آلودگی هوا بوده‌ایم، تعداد ۷ هزار و ۹۱۰ نفر به اورژانس تهران مراجعه کرده‌اند، افزود: از این تعداد آمار مراجعین تنفسی از ۲۸ آذر تا چهارم دی ماه ۳ هزار و ۶ نفر و آمار مراجعین تنفسی و ۴ هزار و ۹۰۴ نفر بیمار قلبی بوده‌اند.

صابریان بیان داشت: در شرایط هوای ناسالم بویژه برای گروه‌های حساس، توصیه می‌شود که بیماران تنفسی، افرادی که مشکل ریوی، قلبی و عروقی دارند و زنان باردار، کودکان، به‌ویژه کودکانی که مبتلا به بیماری‌های تنفسی و … هستند و کسانی که مشکل نقص سیستم ایمنی دارند، سالمندان و… که جزو گروه‌های حساس هستند، در هوای آزاد حضور پیدا نکنند.

وی افزود: سایر افراد هم حضور در فضای آزاد را به حداقل ممکن برسانند و در شرایطی که غلظت آلاینده‌ها بالا می‌رود، از بردن وسایل نقلیه به بیرون تا حد امکان خودداری کرده و فعالیت‌هایی را که منجر به آلودگی هوا می‌شود، کاهش دهند.

رئیس اورژانس تهران عنوان داشت: عموم افراد از فعالیت‌های ورزشی در فضای بیرون بپرهیزند؛ زیرا خود فعالیت ورزشی باعث می‌شود که هوای بیشتری تنفس کنیم و نهایتاً آلودگی بیشتری وارد بدن‌مان شود.

برترین ها

[ad_2]

Source link

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود