شهری عجیب که تنها ۲ نفر ساکن آن هستند+تصاویر

[ad_1]

دولت کانادا برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تصمیم گرفت به ارائه خدمات شهری مانند برق، تمیزکردن خیابان‌ها، حمل و نقل و مدارس در جزیره «لیتل بی» در استان نیوفاوندلند و لابرادور پایان دهد و ساکنان جزیره را به نقل مکان به جای دیگری ترغیب کند. این کار باعث می‌شود تا دولت کانادا در ۲۰ سال آینده، ۲۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کند، با این حال مایک بارسونز و همسرش جورجینا با پرداخت ۵۰ هزار دلار از جیب خود، امکانات لازم برای ماندن در این جزیره را فراهم کردند تا تنها ساکنان این جزیره کوچک باشند.

به گزارش سایت روزنامه البیان به نقل از سی‌تی‌وی نیوز، پس از ۷۰ سال زندگی در لیتل‌بی دولت کانادا به ساکنان تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ مهلت داد که آن را ترک کنند، زیرا پس از آن و برای همیشه برق جزیره قطع و به همه خدمات شهری از جمله حمل و نقل و یخ‌روبی و برف‌روبی از خیابان‌های این جزیره که در شرقی‌ترین استان کانادا قرار دارد، پایان داده خواهد شد.

پس از این اعلام دولت، همه ۷۱ شهروند ساکن این جزیره به مکان‌های دیگری که دولت در اختیار آن‌ها قرار داده بود، رفتند، ولی آقا و خانم بارسونز تصمیم گرفتند در آنجا بمانند. آن‌ها ۵۰ هزار دلار هزینه کرده تا با نصب صفحات خورشیدی برق مورد نیاز خود را تامین کنند. آن‌ها همچنین برای تامین آب شرب شیرین، چاهی حفر کردند. این زوج کانادایی به مقدار لازم برای دو سال زندگی در جزیره، دارو، خشکبار و کنسروجات در ۶ سردخانه ذخیره کردند.

شهری عجیب که تنها ۲ نفر ساکن آن هستن+تصاویر

شهری عجیب که تنها ۲ نفر ساکن آن هستن+تصاویر

شهری عجیب که تنها ۲ نفر ساکن آن هستن+تصاویر

آن‌ها همچین ۶ قایق دارند که می‌توانند در صورت نیاز از آن‌ها برای رسیدن به خشکی استفاده کنند، هر چند احتمال می‌رود به دلیل یخ‌زدگی اقیانوس منجمد شمالی، خانواده بارسونز حداقل ۶ هفته در جزیره خود تنها بمانند.

جورجینا بارسونز گفت که او و همسرش «به هیچ وجه نگران نیستند» و مایک بارسونز نیز گفت که «حالا شهر آرام‌تر شده است.»

دولت کانادا مجموعا به کسانی که جزیره را ترک کرده‌اند، ۸.۷ میلیون دلار پرداخت کرده و پیش‌بینی می‌کند در ازای قطع خدمات از لیتل‌بی در ۲۰ سال آینده ۲۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کند. برخی از ساکنان پیشین جزیره ادعا کرده‌اند که دولت هیچ مبلغی به آن‌ها پرداخت نکرده است.

منبع: العربیه

[ad_2]

Source link

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود