روادید اقامت اتباع عراقی در ایران تمدید شد

[ad_1]

ایرنا: سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با صدور اطلاعیه‌ای روادید سفر و اقامت یک ماهه اتباع عراقی در ایران را تمدید کرد.

در این اطلاعیه که روز شنبه منتشر شده، آمده است که دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای تحکیم مناسبات دوستانه و برادرانه میان دو دولت و ملت‌های ایران و عراق و نیز تردد آسان اتباع دو کشور، اقدام به تسهیلات ویژه برای اتباع عراقی عازم سفر به ایران کرده است.

بر این اساس از مورخ ۲۸ دسامبر ۲۰۱۹ تا ۲۵ فوریه ۲۰۲۰ مهر ورودی پلیس گذرنامه مستقر در مبادی ورودی به کشور به منزله روادید ورود با اقامت یک ماهه در خاک جمهوری اسلامی ایران تلقی خواهد شد و نیازی به دریافت روادید دوباره نخواهد بود.

اطلاعیه تاکید کرده از آنجا که در گذشته تسهیلات یاد شده از سوی مردم دو کشور با استقبال فراوان مواجه شد، کوشش‌های فراوانی به انجام رسید تا بار دیگر این موضوع به صورت یک جانبه از سوی جمهوری اسلامی ایران تمدید و محقق شود.

در پایان این اطلاعیه ابراز امیدواری شده است که در آینده نزدیک برای پیوندهای بیشتر میان ملت ایران و عراق روادید سفر به دو کشور به طور کامل حذف شود که گام مهمی در گسترش بیش از پیش روابط و توسعه هم افزایی میان دو کشور همسایه خواهد بود.

[ad_2]

Source link

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود